Přeskočit na obsah

O nás

Ondra

Ondřej Moravec

Jmenuji se Ondřej Moravec a narodil jsem se 9.6.1984. Jsem bývalý reprezentant v biatlonu. Na svém kontě mám více než 300 startů ve světovém poháru, tři olympijské medaile a dalších 6 medailí z mistrovství světa. Sportovní kariéru jsem pověsil na hřebík v roce 2021. Za tu dobu jsem zjistil, že život je plný výzev a já se těším, co všechno mě v budoucnu čeká.

Jsem rodák z Letohradu, od mala sportovec tělem i duší, a to mi vydrželo až do teď. Někdy před 20 lety jsem se poprvé dostal ke skialpinismu a už tenkrát jsem věděl, že to bude láska na celý život.
Začínal jsem u nás v okolí, převážně na Kralickém Sněžníku. Později i něco málo na Slovensku.
Gabo, kterého jsem poznal před 10 lety, byl první člověk, který mě vzal do pořádných hor a dal mi příležitost vyzkoušet si pravý horský skialp.
Když mě tedy oslovil s nabídkou zapojit se do tohoto projektu, vůbec jsem neváhal.

Já a projekt:
Nápad a celý projekt je dle mého názoru unikátní a geniální zároveň. Po horách nám chodí tisíce lidí jejich znalosti bezpečného pohybu v terénu nejsou zrovna ideální. Zaměřit se tedy už na “děti” a naučit je alespoň základům skialpinismu mi přijde jako nejlepší cesta. Letošní rok jsme už měli možnost si vyzkoušet první kempy za účasti několika škol. Setkali jsme se s výbornou odezvou jak z řad kantorů, tak i studentů. Bylo moc fajn vidět děti nadšené z pohybu, to člověka nabije pozitivní energii. Osobně se moc těším, co nám přinesou další roky!

Klouček

Jan Klouček

Původně byl Honza 100 % sjezdař, ale když se poprvé seznámil se skialpem byl jeho osud zpečetěn. Začal psát o skialpu do magazínu SKI a následně vede skialpovou rubriku v magazínu SNOW. Na skialpech tráví celou zimu. Je spoluzakladatel webu SKIALPUJ a skialpového festivalu SKIALPUJFEST určeného pro začínající skialpinisty.

Gabo

Branislav "Gabo" Adamec

Narodil jsem se na Oravě na pomezí Malé Fatry a Oravské Magury.
Od 3 let náruživý lyžař k tomu jsem přidal VHT a lezení
1980 první zkušenosti ze skialpem včetně přechodu Vysokých Tater.
Od roku 1984 – 1990 člen Českého a následně Federální výběru v horolezectví.

Na kontě mám bezpočet letních a zimních výstupů v horách včetně několika  prvovýstupů. Např výstup alpským stylem severní stěnou Shivlingu 6543m v Gharwalském Himaláji. Výstup byl oceněn jako výstup roku. V roce 1987 jsem obsadil 2. místo v anketě o nejlepšího horolezce Československa.

Mám vylezené ikonické hory jako Shivling v Himalájích, Chan Tengri v Kyrgystánu, Mount Aspiring Nový Zéland, Alpamayo a Artensonrachu Peru.

Byl jsem 4 x na vrcholu  sedmitisícovky a na expedici na Shishu Pangmu kde jsem sjel z výšky 7 000 na lyžích. Mám kontě několik sjezdů z vysokých vrcholů hor např: Valaranaju 5760m v Peru, Jebel Toubkal 4123 m v Africe, Mnt Meru 6475m v Himalájích , Mount St. Helens 2950m v USA.

Účastnil jsem se několika významných skialpinistických závodů jak Bokami Západních Tatier, K2 Malá Fatra, Sella Ronda Skimarathon, PDG Patrouille des Glaciers.

V roce 2011 jsem ukončil vzdělání a stal se Horským vůdcem i  mezinárodní licencí IFMGA.

Manažersky jsem působil například ve firmách W.L. Gore sales manažer pro ČR a SR (výrobce GORE-TEX®) HUDYsport Obchodní a marketinkový ředitel, ICEBREAKER Ředitel pro východní Evropu a nakonec OberAlp ředitel pro ČR, SR a Maďarsko pro značky Dynafit a SALEWA.

Speciálně práce pro značku Dynafit mně etablovala do pozice propagátora a „národního buditele skialpinizmu“ jsem spoluzodpovědný za obrovským boom, který zažíváme v posledním období. Zorganizoval jsem se svým týmem, více než 100 testovacích dní, 50 novinářských eventů a více než 40 hobby závodů. Jsem spoluzakladatelem největšího hobby závodu ve Východní Evropě Noc Tuleních Pásů, spoluzakladatelem Skialpujfest a zakladatelem projektu Skialp do škol.